Anasayfa
25 Kasım 2022 ( 1 izlenme )
Reklamlar

6 kişinin hayatını kaybettiği saldırının ardından İstiklal Caddesi'nde yeni önlemler alındı!

6 kişinin hayatını kaybettiği saldırının ardından İstiklal Caddesi'nde yeni önlemler alındı!

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 6 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısının ardından İstiklal Caddesi'nde asayiş, asayiş ve asayişin korunması için "Genel Kararname" çıkardı. Buna göre sokakta sergi açılması, seyyar satış, sokak müzisyenleri ve performans gösterilerine izin verilmeyecektir.

Geçtiğimiz günlerde İstiklal Caddesi'nde meydana gelen hain bombalı saldırıda 6 vatandaşımız şehit oldu, 81 kişi yaralandı. Yaygın korkuya yol açan saldırının ardından, patlamayı planlayan ve bombayı atan terörist de dahil olmak üzere çok sayıda isim tutuklandı.

VALİ YERLİKA AÇIKLADI
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Beyoğlu'nda meydana gelen terör saldırısının ardından güvenlik, İstiklal Caddesi'ndeki asayiş ve asayişin sağlanması ve mevcut yaya trafiğinin hızlandırılması alanlarında alınacak tedbirlerle ilgili de "Genel Kararname" yayınladı.

24 Kasım 2022 tarih ve 2022/1 Sayılı Genel Emirde; "Tarihi, ekonomik, sosyal, kültürel ve turistik faaliyetlerin en yoğun şekilde icra edildiği Beyoğlu İlçemizin İstiklal Caddesi'nde 13 Kasım 2022 Pazar günü gerçekleştirilen bombalı terör saldırısı sonucunda maalesef 81 kişi yaralanmış, 6 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Yaklaşık 1.400 metre uzunluğunda ve ülkemizin en yoğun yaya trafiğine sahip durumda bulunan İstiklal Caddesi'nde faaliyet gösteren mağaza işletmecileri, esnaflar, mesleki teşekküller, yerel yönetimler ve güvenlik birimleriyle yapılan tüm istişarelerde ortak talep; tramvay ulaşımı ve yaya trafiğinde akışın sağlanması ve sürekliliğin korunması olmuştur. Öte yandan, kamu düzeni ve esenliği ile genel asayişin sağlanmasında da aynı hususun kritik önem teşkil ettiği değerlendirilmektedir.

Bu nedenlerle İstiklal Caddesi'nde;

  • Herhangi bir amaçla cadde üzerindeki işletmeler tarafından caddeye masa, sandalye, pano, seyyar tabela vb. konulmasına,
  • Stant kurulmasına,
  • Sergi açılmasına,
  • Seyyar satış yapılması ve satış tezgâhı konulmasına,
  • Sosyal, kültürel veya ticari etkinlikler düzenlenmesine,
  • Toplu veya bireysel sokak müzisyenliği ve performans gösterileri yapılmasına,
  • Hanutçuluk faaliyetlerine,
Ve benzerlerine kesinlikle izin verilmeyecektir." denilerek, yetkili ve sorumlu kurum/kuruluşlar tarafından gerekli tedbirlerin alınması, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun ilgili hükümleri uyarınca emrin hassasiyetle uygulanması, emre aykırı davrananlar hakkında gerekli iş ve işlemlerin yerine getirilmesi hususları bildirilmiştir.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Suçluların iadesi dahil! İşte Türkiye ile BAE arasında imzalanan 13 anlaşma Şaka gibi olay Davutoğlunun Kaybı ESKİŞEHİR'DE BOĞAZI KE'SİLEREK Ö'LDÜRÜLEN 25 YAŞINDAKİ TUĞÇENİN KA'TİLİ TANIDIK ÇIKTI