Anasayfa
22 Kasım 2022 ( 0 izlenme )
Reklamlar

ABD'de 3 gün çalışıp oyun konsolu satın alan Türklerin videosu sosyal medyada gündeme neden oldu.

ABD'de 3 gün çalışıp oyun konsolu satın alan Türklerin videosu sosyal medyada gündeme neden oldu.

ABD'de 3 gün garsonluk yapan gencin Playstation 5 videosu gündem oldu. Görsellerde gencin konsol ile oyun satın aldığı gösterilirken, ülke genelinde stok sıkıntısının devam ettiği aktarıldı. Öte yandan Türkiye'de konsolun fiyatı neredeyse 20 bin lira iken, asgari ücretle bir kişi yaklaşık 4 ayda satın alabiliyor.

Yurt dışında yaşayan Türklerin kaldıkları ülke ile Türkiye'nin alım gücünü karşılaştırdıkları videoya yeni bir video eklendi. Son olarak, ABD'de üç gün Playstation 5 üzerinde çalışan genç bir garsonun fotoğrafları sosyal medyada viral oldu.

TOPLAM 770 $ ÖDEDİLER
Videoyu paylaşan genç, bu ürünlere 770 dolar (yaklaşık 15 bin TL) ödeyerek 2 joystick ve bir oyun ile Playstation 5 satın aldı. Videoların sonunda sosyal medya kullanıcıları, bu ürünleri 3 gün garsonluk yaparak satın aldığını açıklayan gencin o anlarını sosyal medyadan paylaştı
4 AY İÇİNDE TÜRKİYE'DE SATIN ALINABİLİYOR
Öte yandan Playstation 5 şu anda elektronik mağazaları ve perakendecilerde 20.000 lira civarında satılıyor. Bu fiyat, asgari ücretli bir çalışanın konsolu 4 aylık maaşıyla ancak satın alabileceğini belirtiyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Düğünde annesinin elindeki kağıda bakan genç, hayatının en şok edici anını yaşadı. Korkutan açıklama: Marmara'da bir depremin olma zamanı geldi! Ağaoğlu 'Müdür Gel Buraya' Bombacı teröristin yanında yürüyen iki kadın İsrail ve İran'ı karşı karşıya getirdi