Anasayfa
03 Mart 2021 ( 4 izlenme )
Reklamlar

CHP'den istifa eden Belediye Meclis Üyeleri AKP'ye geçti

CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş, CHP’den istifa ederek AKP’ye geçen Üsküdar Belediyesi Meclis üyelerine tepki göstererek “Beklentilerinin karşılanmadığını belirterek gittiler. AKP’ye geçmişler. CHP seçmeninin iradesiyle seçildiler, belediye meclis üyeliğinden de istifa etsinler” dedi. 

6 AY ÖNCE DE 3 ÜYE İSTİFA ETTİ

Cumhuriyet Gazetesi'nden İlayda Kaya'nın haberine göre; CHP’den geçen aylarda istifa eden Üsküdar Belediyesi Meclis üyeleri Köksal Durmuş ile Selahattin Kamışoğlu, önceki gün AKP’ye katıldı.

Eski meclis üyelerinin AKP’ye geçmesine tepki gösteren CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş ise Cumhuriyet’e yatığı açıklamada, “Belediye meclisinizde 15 CHP’li Meclis üyemiz vardı. 6 ay önce de 3 üye istifa etti.

İstifa etme gerekçeleri olarak beklentilerinin karşılanmadığını söylediler. Partiden istifa ediyorlarsa, meclis üyeliğinden de istifa etmeleri gerekir. İstifanın arkasında kişisel beklentilerin olduğu ortaya çıkmıştır” diye konuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tahıl anlaşmasına geri dönüşüne iki şart koymuş Ersan Şen ve AKP'li Mücahit Birinci arasında 'görevden alma' tartışması Bakan Koca: "Randevusunu gelemeyeceği halde iptal etmeyenler, 15 gün randevu alamayacak" dedi. Emekli ve Memurlara temmuz zammı