Anasayfa
25 Kasım 2022 ( 0 izlenme )
Reklamlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pazartesi günü kamuda sözleşmeli personel yönetmeliğini açıklayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pazartesi günü kamuda sözleşmeli personel yönetmeliğini açıklayacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, kamuda sözleşmeli personel sözleşmesine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Bilgin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaklaşık 600 bin kişiyi etkileyecek düzenlemeyi Pazartesi günü açıklayacağını söyledi.

Hükümet bir süredir üzerinde çalıştığı sözleşmeli personel uygulamasında sona yaklaştı. Yaklaşık 600 bin kişiyi etkileyecek düzenleme kapsamında merakla beklenen açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den geldi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLAYACAK
Bakan Bilgin, Pazartesi günü yüzbinlerce kişinin sözleşmelerindeki farklılıkları ortadan kaldıracak düzenlemeye değindi. Bilgin: "Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pazartesi günü kamuda sözleşmeli personel yönetmeliğini açıklayacak." söz konusu.

BÜTÇE GÖRÜŞMESİNİ İŞARET ETTİ
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bakanlığın 2023 bütçesini sunarken, sözleşmeli kadrodan kadroya geçiş çalışmasının kasım ayında tamamlanacağını bildirdi. Sayın Bakan Bilgin, bu ay içerisinde bu konuda kadrolu sözleşmeli personel alımı yapacağız. Çalışmaları bitirdik" dedi.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL SORUNU NEDİR?
Sözleşmeli personelin tesisler arasında geçiş yapmasına izin verilmez. Ayrıca yükselme sınavına da giremezler. Çalışmanın tamamlanmasıyla birlikte kamu hizmetindeki kadrolar arasındaki farklılıklar da ortadan kalkmış olacak. Yeni düzenleme ile kadroya geçme isteğe bağlı olacak.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan Kalemi Kırdı 'Kılıçdaroğlu Dava' Akp Hakkında 11 yıl Önce Söylediği Sözler Yeniden Gündeme Geldi Ahmet Hakan: Öyle bir tepki aldım ki, kıyamet gibi Sedat Peker'in ifşasının ardından Hilal Kaplan paylaştı