Anasayfa
23 Kasım 2022 ( 0 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan'a şu soru soruldu: "Esad'la görüşme olacak mı?" cevabı geldi. "Siyasette kırgınlık olmaz"

Erdoğan'a şu soru soruldu: "Esad'la görüşme olacak mı?" cevabı geldi. "Siyasette kırgınlık olmaz"

Geçtiğimiz günlerde Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile el sıkışıp sohbet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Esad'la da görüşme olacak mı?" soruyu yanıtladı. Erdoğan, "Siyasette dargınlık olmaz, bir noktada adımlarımızı atacağız" dedi. söz konusu. Sisi ile ikinci görüşmenin ne zaman gerçekleşeceği sorusuna Erdoğan, "Tarih verildi mi?" sözleriyle cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Dünya Kupası'nın açılışını yapacağı Katar'da Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile görüşmesi ve tokalaşması kısa sürede gündem oldu. Servise sunulan çerçeveler yankılanırken, Erdoğan'ın Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile de görüşebileceği iddiaları ortaya atıldı.
"SİYASETTE KÜSLÜK OLMAZ"
Bugün TBMM'deki grup toplantısının ardından konu hakkında konuşan Erdoğan gazetecilerin "Beşar Esad ile görüşecek misiniz?" sorusunu yanıtladı. Erdoğan, "Esad ile görüşme olabilir siyasette küslük dargınlık olmaz. Eninde sonunda uygun şartlarda adımları atarız" dedi. Sisi ile ikinci görüşmenin ne zaman olacağı sorusuna ise Erdoğan, "Tarih verilir mi?" ifadeleriyle karşılık verdi.

SEÇİM SONRASINI İŞARET ETMİŞTİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde de Sisi ile tokalaşması hakkındaki değerlendirmelere ilişkin konuşup, "Vakti, zamanı geldiği anda oturur, değerlendirir, ona göre de bir yenilemeyi yapabilirsiniz. Şu anda Türkiye olarak bu konularda sıkıntılı olduğumuz ülkelerle ilişkileri yeniden ele alabiliriz. Hele hele haziran seçiminden sonra bir sil baştan yapabiliriz. Ve buna göre de yolumuza inşallah o şekilde devam edebiliriz. Mümkün değildir ifadesini kullanmam, alışılmış bir siyasetçi değilim. Dolayısıyla vakti saati geldiğinde biz Suriye'nin başkanıyla da görüşme yoluna da gidebiliriz. Şu an itibariyle zaten alt düzeyde görüşmeler yapılıyor" yanıtını vermişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sedat Peker'in 'Planları bir cemevine saldırıdır' açıklaması üzerine Alevi temsilcilerinden kritik uyarı! Davutoğlu'ndan çok konuşulacak video İki bakana çok kötü haber: Afiyetle yemişlerdi ama... Koronaya yakalanmıştı... Usta oyuncu hayatını kaybetti