Erdoğan-Asiltürk 'İş Anlaşıldı'

9 izlenme 29 Ocak 2021
Reklamlar
Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, AKP'den bazı yetkililerin kendisine gelerek, İstanbul Sözleşmesi'nin kaldırılması konusunu Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'a iletmelerini istediğini açıkladı.

ASİLTÜRK ‘ERDOĞAN SÖZLEŞMEYİ KALDIRACAK'
Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, katıldığı televizyon programında, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’la yaptığı görüşmelere ilişkin yeni bilgiler verdi. Asiltürk, şunları söyledi:

‘İSTANBUL SÖZLEŞMESİ KESİNLİKLE KALKACAK’
– AK Parti’nin yetkilileri bana geldi ve bu sözleşmenin (İstanbul Sözleşmesi) kesinlikle kalkacağını söyledi. Lütfen siz bizi destekleyecek şekilde konuşun da bize yardımcı olun. Sayın Cumhurbaşkanı’nın da görüşü kalkması yönünde. Ben de biliyorum ifade ettiğini, kesinlikle kalkacak. Ama kalkarken onların içerisindeki bazı cahiller var, kadın hakları, madın hakları falan diyenler. Onların hepsi Türk Ceza Kanunu'nda da var diye şey ediyor. Ondan böyle rahatsızlık duyuyorlar ama kaldıracaklarını kesin olarak kendisi de ifade etti.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Koronavirüse Yakalandığı Açıklanmış Yoğun Bakıma Kaldırılmıştı Manisa'da 4 genç otomobilde başlarından vurularak öldürüldü Karı koca arabada giderken kadın Eşinden Şüphelendi Eve Gizli Kamera Yerleştirdi..