Anasayfa
19 Mart 2021 ( 72 izlenme )
Reklamlar

Esra Erol'da katil denen Kibar Ünüvar'a şok! Esra Erol'da Kibar olayında son durum ne?


ATV ekranlarında yayımlanan "Esra Erol'da" programında 16 yıl önce işlenen cinayet olayı gündeme geldi. Kibar Ünüvar'ın eski kocası için intihar denilerek kapanan dosya yeniden açılıyor. Peki Esra Erol'da bugün Kibar Ünavar olayında neler yaşandı son durum ne?

Konya'da yaşayan Halil İbrahim Ünüvar programa katılarak 4 ay önce evlendiği Kibar Ünüvar tarafından 85 bin TL  dolandırıldığını iddia ederek Esra Erol'dan yardım istedi.
Kibar Ünüvar’ın hayatını kaybeden eski eşi Ahmet Çakmaz’ın kardeşi Yakup Çakmaz herkesi şok eden bir iddiada bulundu.

“2006 yılında ağabeyimi Kibar öldürdü!”

Kibar Ünüvar’ın çelişkili ifadelerinin ardından canlı yayına şaşırtıcı ihbarlar gelmeye başladı. Kibar Hanım'ın eski eşi Ahmet Çakmaz’ın 16 yıl önce şüpheli bir şekilde hayatını kaybettiği belirtildi.
Bu olayı 16 yıl sonra ortaya çıkaran Esra Erol'un yayını ihbar kabul edildi. Kars Cumhuriyet Başsavcılığı Ahmet Çakmaz ölümü hakkında takipsizlik kararında soruşturmanın yeniden açılmasına karar verildi.

Neler olmuştu?
Esra Erol'da programına Halil İbrahim Bey'in 'eşim beni dolandırdı' diye başvurması ile birlikte Kibar Ünüvar olayı patlak verdi. 85 bin lira parasını aldığı söylenen Kibar Ünüvar sonrasında onu terk etmişti. Esra Erol, Kibar'ı bulup canlı yayına çıkarınca mazisindeki büyük sır ifşa oldu. Meğer Kibar'ın ilk eşi de şüpheli bir şekilde ölmüştü. Kibar'ın 'aşıktım' dediği eşiyle ilgili olayı Esra Erol araştırmaya başlayınca ortaya çıkanlar 'cinayet ihtimalini' gündeme taşıdı... İşte Esra Erol'da şaşkına çeviren Kibar vakası:

Halil İbrahim Bey, yalnız kalmamak için Kibar ile ikinci evliliğini yaptı. Kibar hanımın kardeşim diye tanıştırdığı Hakkı'yla kendisini kandırdığını farkedince de soluğu Esra Erol'da aldı. Halil İbrahim Bey, başlık parası olarak 35.000 TL, toplamda 85.000,00 TL'yi Kibar'a kaptırmıştı. Evlendikten bir süre sonra da Halil İbrahim'i terkedip gitti. 
Evlenerek erkekleri dolandırdığı düşünülen Kibar Ünüvar'ı Esra Erol bulup yayına çıkardı. Herkes, Halil İbrahim Bey'i parası için kandırmış diye düşünürken, Esra Erol ilk eşini sorunca olay bambaşka noktalara gitti. ATV ihbar hattına Kibar Ünüvar ile ilgili gelen ihbarlar da artınca olay dolandırıcılıktan cinayete döndü. 

Kibar Ünüvar ilk evliliğini Ahmet Çakmaz ile yapmıştı. Eşi Kars Akyaka köyünde çobanlık yapıyordu. İddiasına göre Ahmet Çakmaz 'aşık' olup evlendiği kişiydi. Esra Erol, ilk eşinin nasıl öldüğünü sorunca Kibar Ünüvar hayli tedirgin bir şekilde ünlü sunucuya çıkışıp 'Sen niye beni şaşırtmaya çalışıyorsun ki' dedi.  Önce eşinin kanser olduğunu söyledi ama ölüm sebebini muallak bıraktı. Esra Erol ısrar edince eşinin 2006 yılında silahla vurularak öldüğünü söyledi. 

Dediğine göre kocası bir tüfekle kazara kendini vurmuş ve ölmüştü. Yine iddiasına göre bu olay olduğunda eşi yayladaydı ve yalnızdı. Esra Erol canlı yayına gelen ihbarlar üzerine Kibar'a tekrar olayı anlattırınca bu kez bambaşka bir hikaye anlattı. Ortaya çıktı ki eşi öldüğünde yalnız değildi, çadırda birliktelerdi. Üstelik esrarengiz cinayette baş şüpheli de Kibar'dı. 
Ahmet Çakmaz'ın kardeşi Yakup Çakmaz Esra Erol'un programına bağlanıp şoke eden bir iddia ortaya attı. Dediğine göre Ahmet ve Kibar'ın o zaman 11 yaşında olan oğulları Emrah, 'Annem babamı öldürdü' demişti. Kibar'ın olay sonrasında muhtara verdiği ifade ile canlı yayında anlattıkları da hayli farklıydı. 

'Annem babamı öldürdü' dediği söylenen Emrah'ı da Esra Erol canlı yayına çıkardı. Yüzünü saklayan Emrah bu sözü amcalarının kendisine 'annem babamı öldürdü dersen sana bisiklet alırız' diyerek söylettiğini iddia etti. O zaman 11 yaşında olduğunu söyleyen Emrah, annesinin doğruyu söylediğini iddia etti. Babasının çadırda silahla öldürüldüğünü öne süren Emrah, nasıl olup da aynı çadırda yatan annesi ve kendisinin silah sesini nasıl olup da duymadıklarını açıklayamadı. 

Kibar Ünüvar ilk eşiyle ilgili köşe sıkışınca canlı yayına bir daha çıkmadı. Olay gününde Ahmet Çakmaz'ın cesedini bulan muhtar ise gördüklerini anlattı. Sabah Kibar'ın oğlunun kendisine gelip 'babam öldü' dediğini söyleyen muhtar hemen çadıra koşmuş. Muhtar çadıra girdiğinde Ahmet Çakmaz'ı ölü olarak bulmuş. Kibar 'vurularak öldürüldüğü' söylemiş ama çadırda bir damla kan yokmuş. Muhtar bunu söylediğinde Kibar 'Kanı mı vardı ki aksın' demiş. 

Muhtarın anlattığına göre Kibar'ın o günkü davranışları hiç de eşini kaybetmiş birinin tavırlarına uymuyormuş. Umursamaz bir şekilde telefonla konuşan Kibar, eşinin cesedi çadırda dururken gidip hayvanlarını sağmış. Anlattıkları için akla ve mantığa uymayan 'ölü' eşiyle aynı çadırda yatıp da bunu farketmemiş olması. Dediğine göre 'sabah hayvanlar için kaldırmak istediğinde öldüğünü' farketmiş. Dahası Ahmet Çakmaz silahla vurulup öldürülmüştü. Çadırda Kibar kocasının vurulduğunu nasıl olup da duymamıştı.

Herkes Kibar'ın canlı yayına çıkıp bu sorulara vereceği yanıtı merak ediyordu. Hakkındaki iddiaları reddeden ancak Esra Erol ve ekibini şüphelendiren Kibar Hanım, canlı yayına çıkmayı reddetti.

Dünki canlı yayında konu hakkında konuşan Erol, "Ekibi arayarak benim için 'Başına gelecekleri beklesin' demişler. Anneniz katil damgası yiyor siz gelip beni tehdit ediyorsunuz ben de bunu anlamıyorum" demişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Salonu ayağa kaldırdı Milyonlarca insan yok olacak AKP'nin yeni seçim yasası planı ortaya çıktı! İnanılmaz İşler Başarabilen Son Teknoloji MAKİNE