Evde Kolayca Tırnak Bakımı Yapmak

103 izlenme 09 Mart 2019

Tırnak BakımıTırnaklarımızı kimi zaman bir alet yerine koyarak, onların yıpranmalarına yol açarız. Fakat onları sağlıklı ve güçlü hale getirmek hiç de zor değil. Yaşımızı yüzümüzden daha kolay ele veren ellerimize her mevsimde farklı bir önem gösterilmesi gerekir. Tırnaklarımız dış bedenimizin aksesuarı gibidir. Bakımlı, gösterişli ve sağlıklı tırnaklara sahip olmak güzelliği bütünleyip kişinin duruşunu ön plana çıkarır. Fakat tırnaklarımız sürekli bakıma ihtiyaç duyar. Eğer manikür yaptırmaya zamanınız yoksa ama bakımsız ellerle de dışarı çıkmak istemiyorsanız evlerinizde uygulayabileceğiniz kolay pratik karışımlarla bakımlı tırnaklara sahip olabilirsiniz.


Evde hazırlanan karışımlarla tırnak bakımı yapmak çok kolaydır.


1) Nişasta ile tırnak bakımı


Öncelikle bir kabın içine 1 çay kaşığı yağ ile 1 çorba kaşığı tuzu ekleyin ve güzelce karıştırın. Daha sonra 5 dakika tırnaklarınıza yavaş yavaş masaj yapar gibi uygulayın ve ardından ellerinizi yıkayın. Başka bir kâseye ise 2 yemek kaşığı nişasta koyun ve 1 çay bardağı su ile karıştırıp tırnaklarınızı 5-6 dakika içinde bekletin. Daha sonra tırnaklarınızı bir krem ile yumuşatın. Tırnak ıspatulası ile tırnak etlerinizi geriye doğru kaydırın ve sıyırın, elleriniz yumuşamış olacağı için acı vermeden kalkacaktır. Son olarak tırnağa cila uygulamak yeterli olacaktır.


2) Limon suyu ve papatya kurusu ile tırnak bakımı


Bir bardak suyu cezvenin içine boşaltın. Daha sonra papatya kurularını cezvenin içine atıp kaynayana kadar demleyin. Kaynattıktan sonra limonun suyunu da ilave edip tırnaklarınızı karışımın içine batırın. 5-10 dakikalık uygulamadan sonra bir nemlendirici krem sürebilirsiniz.


3) Zeytinyağı ve badem yağı ile tırnak bakımı


Zeytinyağı ve badem yağını bir kaba koyarak her ikisini karıştırın. Karışıma tırnaklarınızı batırın ve bekletin. İşlemi uyguladıktan sonra ellerinizi pamuk ile silin. Bu karışımı buzdolabınızda 2 ay boyunca saklayabilirsiniz.

4) Süt tozu ve ayran ile tırnak bakımı


Öncelikle bir çorba kaşığı ayran ve bir çay kaşığı süt tozunu karıştırın. Karışımı ellerinize iyice uygulayın ve 15-20 dakika süre tutun. Yaptığınız karışımın kuruduğunu göreceksiniz. Daha sonra kuruyan karışımı ellerinizle sıyırın ve ılık su ile yıkayın. Sütte proteinler yüksek olduğundan cildinize sağlıklı bir ışıltı verir, cildinizi besler.


Eğer tırnaklarım çok kırılıyor diyorsanız, lavanta yağını her akşam mutlaka tırnaklarınıza uygulayın. Tırnağınız eskisi gibi sert görünümüne kavuşacak ve doğal bakım ihtiyacını giderecektir. Siz de bu muhteşem lavanta kokusuyla harika bir uyku çekebilirsiniz…

TEDAVİ GARANTİSİ

32 izlenme 20 Aralık 2019

Doğum Çantasında Neler Olmalıdır

111 izlenme 09 Mart 2019

ÇIĞLIK ATMAKTAN VAZGEÇME

15 izlenme 09 Kasım 2019

EVLİ GİBİ DAVRAN

6 izlenme 10 Kasım 2019

AÇGÖZLÜLÜĞÜN CEZASI

19 izlenme 10 Kasım 2019

4 Pratik Diş Beyazlatma Yöntemi

153 izlenme 21 Kasım 2018

ZALİM HÜKÜMDAR

10 izlenme 10 Kasım 2019

İNŞALLAH BENİM

11 izlenme 10 Kasım 2019
Son aramalar : EVLİ GİBİ Kadının Zekâsına Hayran Kalacaksınız
KAPAT

Popüler