İş 'Albayrak'a Yıkıldı'

14 izlenme 06 Ocak 2021
Reklamlar
KRT'de yayınlanan 'Şimdiki Zaman'da gündeme gelen iddia duyanları şaşkına çevirdi. Gazeteci Barış Yarkadaş'a mesaj gönderen bir bürokrat, Türkiye'nin aşı temini için Covax'a girmemesinin sebebinin Berat Albayrak olduğunu söyledi.

TÜRKİYE NEDEN BAŞKA AŞI ALAMIYOR
Türkiye'ye sadece Sinovac aşısının gelmesini eleştiren İsmail Saymaz, duruma sert tepki gösterdi. Biontech'in Ceo'su Uğur Şahin ve Özlem Türeci'nin Der Spiegel'a kapak olduğunu söyleyen Saymaz, "Biz neden bu aşıları alamıyoruz?" diye sordu.

CANLI YAYINA MESAJ

Gazeteci Barış Yarkadaş, kendisine gelen bir mesajı canlı yayında okuyarak stüdyodakileri şaşkına çevirdi. Yarkadaş "Niye aşıyı alamıyoruz?" diye sorduktan sonra şunları söyledi:

'ALBAYRAK HAZİNEDEN PARA VERMEDİ'
"Sağlık Bakanlığı'ndan bir bürokrat, Türkiye Covax'a neden girmedi diyor. Haziran ve Temmuz ayında Berat Albayrak, Hazine'den para aktarımı yapmayı kabul etmediği için maalesef giremedik. Çünkü üye olan ülkeler cüzi miktarda para yatırıyordu, Berat Albayrak para yatırtmadığı için giremedik diyor."

120 MİLYAR DOLAR HARCANMIŞTI
Yarkadaş'ın bu mesajı okuması üzerine araya giren Uğur Dündar, "Bu çok önemli, çünkü o dönemde Doları 6,86'da tutabilmek için Türkiye Merkez Bankası'nın 120 milyar doları harcandı." dedi.

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İnanılmaz Traktör Kazaları Yeni Tedbirler Geldi Hafta İçi Neler Olacak Kısıtlamalara Yönelik Bir Vatandaşın İlginç Tepkisi İzleyenleri Kahkahaya Boğuyor Skandal gelin adayı Hanife Gürdal'dan skandal paylaşım Fena Tİ'ye aldılar