Anasayfa
05 Kasım 2019 ( 3 izlenme )
Reklamlar

Konsensus Başkanı Murat Sarı erken seçim için tarih verdi!

Ünlü anket şirketi Konsensus'un Başkanı Murat Sarı, Türk siyasetinde taşları yerinden oynatacak değerlendirmelerde bulundu.

Erken seçim için tarih veren Sarı, "2020 yılının sonunda ya da 2021 yılının başında yeni bir seçim bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Konsensus Araştırma Şirketi Başkanı Murat Sarı, çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Sarı, Yeniçağ'a yaptığı açıklamada Türk siyasetinin sıcak bir döneme girdiğini ifade ederek "2020 yılının sonunda ya da 2021 yılının başında yeni bir seçim bekliyoruz. Kamuoyu araştırmaları tekrar ön plana çıkacaktır. Dolayısıyla sürecin iyi takip edilmesi gerekiyor" dedi.

Barış Pınarı Harekâtı'nın kamuoyundaki yansımalarına yönelik olarak "Vatandaşın muhalefette olan kısmı harekata çok yüksek bir destek vermiyor" ifadelerini kullanan Sarı, MHP ve AK Parti tabanının yüksek bir destekte bulunduğunu söyledi.

Sarı, harekattan önce Cumhur İttifakı'nın ciddi bir düşüş içinde olduğunu iddia ederek "Barış Pınarı Harekâtı Cumhur İttifakı'nın oy erimesini şimdilik durdurmuş gibi görünüyor" şeklinde konuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Prof. Dr. Özgür Demirtaş yeni mevduat planını değerlendirdi Arda Kural yeni imajı ile geri döndüğünü hissettirdi. Kılıçdaroğlu’nun iddialarına İnce’den tepki: Ne biliyorsanız konuşun Katar şikayet etti, Erdoğan kapının önüne koydu