Anasayfa
22 Kasım 2022 ( 0 izlenme )
Reklamlar

Meclis'te işler karışınca Bakan Akar, İYİ Parti'li Çıray'a sert çıkıştı: Nah, oy alırsın böyle

Meclis'te işler karışınca Bakan Akar, İYİ Parti'li Çıray'a sert çıkıştı: Nah, oy alırsın böyle

TBMM'de Milli Savunma Bakanlığı için bütçe görüşmelerinde gergin anlar yaşandı. Akar'ın Türk askerinin başına çuval geçiren ABD Kara Kuvvetleri Komutanı Raymond Odierno'dan başarı madalyası aldığını aktaran Çıray,  "O ödülü niye aldınız?" diye sordu. Akar ise, "Sadece ben almadım" yanıtını verdi. Çıray'ın ısrarına devam etmesi üzerine sinirlenen Akar bu sefer de, "Nah alırsın böyle oy. Bozulmuşsun" dedi.

TBMM'de devam eden Milli Savunma Bakanlığı bütçe görüşmeleri sırasında Bakan Hulusi Akar ile İYİ Parti'den Aytun Çıray arasında hararetli tartışma çıktı.

Sözcü gazetesinin haberine göre, İYİ Parti İzmir Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a çuval atan ABD Kara Kuvvetleri Komutanı Raymond Odierno'dan başarı madalyası verildiğini gündeme getirdi. Türk askerinin başını çuval geçirildi. ve "O ödülü niye aldınız?" Diye sordu.

"NAH OY ALIRSIN BÖYLE"
Akar'ın ise buna yanıtı "Bir tek ben mi aldım, almayan yok" oldu. Çıray'ın "Bu ödülü reddetseydiniz sonuçları ne olurdu? Genelkurmay Başkanı olmanızın önünü keserler miydi?" şeklindeki sorusuna da sinirlenen Akar, şöyle karşılık verdi:

"Karşına kamerayı koy, şov yapmak için. Biraz sonra bunları yayınlayacaksın, oy alacaksın. Nah alırsın böyle oy. Bozulmuşsun."

İkili arasında tartışılan konular tutanaklara da böyle yansıdı:

Aytun Çıray: Eski defterleri açmak olacak ama madem buradasınız, Süleymaniye'de Türk askerinin başına çuval geçirilme emrini veren ABD'li komutan Odierno'nun elinde liyakat nişanı aldınız. Sizin bu ödülü aldığınız saatlerde PKK'lılar İdil'de silahlarıyla resmi geçit yapıyordu. TSK'nın kurumsal onurunu yerle bir eden adam aracılığıyla verilen bu ödülü niye kabul ettiniz? Bu ödülü reddetseniz, sonuçları ne olurdu? Genelkurmay Başkanı olmanızınız önünü keserler miydi?

Hulusi Akar: Bir tek ben mi aldım o ödülü? Bilmeden konuşmayın.

Aytun Çıray: Acziyetin ifadesi, kendi kişiliğinizi ortaya koyuyorsunuz. Her kim almışsa ayıp etmiştir.

Hulusi Akar: Karşına televizyonu alıp propaganda yapıyorsun. Boş konuşuyorsun.

Aytun Çıray: Bağırarak haklı olamazsın. Sadece acziyetinizi ortaya koyuyorsunuz.

Hulusi Akar: Aynı şeyi ciklet gibi çiğniyorsun. Aç bak listeye, almayan yok (masaya vurarak).

Aytun Çıray: Bu ödülü kimin elinden aldığınız önemli.

"KARŞINA KAMERAYI KOY ŞOV YAPMAK İÇİN"
Hulusi Akar: Karşına kamerayı koy, şov yapmak için. Biraz sonra bunları yayınlayacaksın, oy alacaksın. Nah alırsın böyle oy.

Aytun Çıray: Siz bu memlekette Genelkurmay Başkanlığı yaptığınız he. Ne ayıp! İlk defa küfreden bir Genelkurmay Başkanı ile karşılaşıyorum. Ben Türkiye Cumhuriyeti'nde Müsteşarlık yapmış, devletin ne demek olduğunu bilen biriyim. Akıl vermeyin.

Hulusi Akar: Bozulmuşsun.

Aytun Çıray: Sizsiniz bozuk.

Hulusi Akar: Sen bozuksun. Yazıklar olsun.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sinan Oğan'dan saray gibi evde oturan Savcı Sayan'a flaş çağrı TÜRKİYENİN EFSANE İSMİ HAYATINI KAYBETTİ! TÜRKİYEYİ YASA BOĞAN HABER! Kamu bankaları 4 yeni kredi paketini hayata geçiriyor Yunanistan ile Ege gerilimine FETÖ elebaşı Gülen de dahil oldu! Sözleri kimseyi şaşırtmayacak cinsten