Anasayfa
03 Ocak 2022 ( 5 izlenme )
Reklamlar

Memur ve emeklilerin maaşlarına yapılacak zam oranı belli oldu

 Türkiye'de hayat pahalılığı her geçen gün kendisini daha fazla hissettirirken, döviz kurlarındaki düşüşle fiyatlarda indirim beklentisine giren vatandaşlar yeni yılın ilk dakikalarında zam yağmuruyla karşılaştı.

Doğalgaza yüzde 25, elektriğe yüzde 50 zam geldi. Elektrikte 150 kilovatsaatin üzerindeki kullanımlarsa yüzde 125 zamlandı. Ayrıca boğaz köprüleri ve Avrasya Tüneli geçiş ücretleri de arttı.

ENFLASYON İÇİN TÜİK YÜZDE 36,08, ENAG YÜZDE 82,81 DİYOR

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) verilerine göreyse tüketici fiyatları endeksi (TÜFE) yıllık bazda yüzde 36,08 olarak belirlendi. Bu, 2002 yılından beri açıklanan en yüksek resmi oran.

Bağımsız akademisyen ve ekonomistlerin oluşturduğu Enflasyon Araştırma Grubu'nun (ENAG) 12 aylık enflasyonu yüzde 82,81 olarak açıkladığını da hatırlatalım. 

SSK VE BAĞKUR EMEKLİLERİNE YÜZDE 27.47 ZAM

Devlet kurumunun söz konusu verileriyle birlikte ocak ayında memur ve emeklilerin maaşlarına yapılacak zam oranı da belli oldu. 

Hükümetin farklı bir tasarrufu olmazsa, memur maaşlarına ve emekli memur aylıklarına yüzde 27.47, SSK ve BAĞKUR emekli aylıklarına da yüzde 25.47 oranında zam yapılacak.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Annesini takip eden küçük kız Cem Özer, yıllar sonra anlattı: Erdoğan benim sayemde belediye başkanı oldu Telefonunu Kurcalarken Gördüklerim Son dakika! Suruç'ta teröristlerin sınır karakoluna saldırması sonucu bir asker şehit oldu.