Anasayfa
29 Ekim 2022 ( 2 izlenme )
Reklamlar

Montaj hattından çıkan ilk TOGG, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın olacak! İkinci araçta çok ısrar eden biri var

Montaj hattından çıkan ilk TOGG, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın olacak! İkinci araçta çok ısrar eden biri var

Yerli otomotiv sanayisi TOGG'un kampüsü bugün büyük bir törenle Gemlik'te açılacak. Daha önce üretilen ilk aracın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, ikinci TOGG'a teslim edileceğini açıklayan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Hazine ve Maliye Bakanımız Nebati bey her gördüğünde bana teslim edilmesinde ısrar ediyor. ' sözlerini kullanmıştı. 2. TOGG'u hedefleyen Nebati, bugün de paylaşarak, "2. TOGG'a ne renk vereceksin Varank?" dedi.

Türk otomobil üreticisi Togg'un İnovasyona Yolculuk hedefinin kalbinde yer alan Gemlik Kampüsü, inşaatın başlamasından bu yana geçen iki yılda planlara göre tamamlandı. Kampüs bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla açılacak. İlk akıllı cihaz, işlevleri, akıllı ve çevreye duyarlı özellikleri tek çatı altında toplanacak olan “Bir Fabrikadan Fazlası” olarak tanımlanacak olan Gemlik Yerleşkesinde törenle seriden inecek.

"BAKANIMIZ HER GÖRDÜĞÜNDE ISRARLA 'BANA VERİLMELİ' DİYOR"
Fabrika açıldıktan sonra üretilecek ilk TOGG Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verilecek. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ikinci TOGG içinse büyük rekabetin olduğunu söyledi. Varank, "Yoğun telefonlar var. Mesela Hazine Maliye Bakanımız Nureddin Nebati beni her gördüğünde ısrarla, 'Hazine Maliye Bakanı'na verilmesi lazım' diyor. Dolayısıyla burada bir rekabet oluşacak." ifadelerini kullandı.

"2. TOGG'U HANGİ RENK VERECEKSİNİZ?"
Bakan Nebati ise bugün sosyal medya hesabından Bakan Varank'ı etiketleyerek bir paylaşım yaptı. Nebati'nin tweet'inde şu sözler yer aldı: "Pamukkale, Kula, Oltu, Anadolu, Gemlik... 2. Togg'u hangi renk vereceksiniz Varank?" Bakan'ın bu paylaşımı da 2. TOGG'a talip olduğu şeklinde yorumlandı.
TEST SÜRÜŞÜ YAPMIŞTI
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, geçtiğimiz günlerde de Bakan Nebati ile TOGG'un test sürüşüne katılmıştı. Bakan Varank, Nebati için "Gördüğünüz gibi arabayı bırakmıyor. Aslında bir iki tur da ben atacaktım ama müsaade etmiyor." esprisini yapmıştı. Bakan Nebati'nin deneme sürüşü sonrası yaptığı ilk yorum ise "Harika çok çok iyi. Benim testimi geçti. Allah hayırlısını kılsın inşallah." olmuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Amino Asit Zararlımıdır? Reyting rekortmeni diziler ücretli mi oluyor? İşte Bill Gates’in Türkiye’de arazi aldığı şehirler Mansur Yavaş'ın acı günü