Anasayfa
22 Ekim 2022 ( 0 izlenme )
Reklamlar

Saadet Partisi'nde kongre öncesi sürpriz gelişme! Karamollaoğlu'nun rakibi yarıştan çekildi

Saadet Partisi'nde kongre öncesi sürpriz gelişme! Karamollaoğlu'nun rakibi yarıştan çekildi

30 Ekim'de yapılacak 8. Olağan Kurultay'da Saadet Partisi'nin genel başkanlığına aday olduğunu açıklayan Mete Gündoğan, yapılan görüşmeler sonucunda Temel Karamollaoğlu'nun tek adaylığı konusunda mutabık kalındığını ifade etti. aday olmayın.

Mete Gündoğan, Saadet Partisi'nin 30 Ekim'de yapılacak 8. Olağan Kongresi'nde genel başkan adayı olduğunu açıkladı. Gündoğan, sosyal medya hesabından bugün adaylığından vazgeçtiğini duyurdu.
Gündoğan'ın açıklaması şöyle: "Saadet Partimizin 8. Olağan Büyük Kongresi'nde cumhurbaşkanlığına aday olacağımı ilan ettim. sevgi ve saygı, birlik ve beraberlik çerçevesinde, kimseyi dışlamadan, kınamadan, ötekileştirmeden kongreye katılmak istediğimi belirttim.
Sn. Temel Karamollaoğlu'nun başkanlığında toplanan Yüksek İstişare Kurulu (YİK), uzun müzakereler sonucunda başkanlığa Sn. Temel Karamollaoğlu'nun adaylığına karar verdi. YİK'in bu açıklamasından sonra her kurumdan ve toplumumuzun her kesiminden birçok arkadaşımızla istişarelerde bulundum.
"YANLIŞLIK ANLAŞILMAYA SEBEBİYET VERMEMEK İÇİN ADAYLIĞIMDAN ÇEKİLDİM"
Sonuç olarak, bazı konularda farklı görüşlerimiz olsa da, herhangi bir rahatsızlık ve yanlış anlaşılmaya fırsat vermemek ve iç çatışmalardan yüksek ideallerimizi zedelememek için aday olma kararımı geri alıyorum. Toplumumuzda ve kamuoyunda yarattığım heyecandan memnunum. Kongrenin yeni bir dünya kuruluşunun başlangıcına faydalı ve vesile olmasını diliyorum."

"HİÇ KİMSEYİ DIŞLAMAK YOK"
Kimsenin kınaması yok. Kimse hariç hayır. Kimsede kusur aramaya gerek yok. Kimseye sert veya kaba olmak yok. Geçmişte yaşananlar yüzünden birinin yüzüne vurmaya gerek yok. Allah tüm müminleri bağışlasın. O, merhametlilerin en merhametlisidir. Görevimiz kardeşlerimize kucak açmak, aramızdaki sevgi ve saygıyı yeniden tesis etmektir. Ülkemizdeki ve yurtdışındaki gelişmeler ortada. Her şey herkesin önünde oluyor. Uzun uzun açıklamaya gerek yok. Mevcut kadro ve yapılanma ile bu birlik ve beraberliği sağlayabilirsek bugün partimizi, yarın Türkiye'yi bir araya getireceğiz. Güçlü bir devlet olarak içeride ve dışarıda sevgi ve kardeşliğin yani barışın garantörü olacağız. Bunu başarabileceğimize yürekten inanıyorum. Kurumlarımızın öngörülerine güveniyorum. Kongremizin bereketli olmasını diliyor, hepinizi Allah'a emanet ediyorum." dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Emine Erdoğan'dan Dilek İmamoğlu'na mektup Ebru Şallı, oğlunun mezarının başından ayrılamadı Erdoğan, 'Siz orayı işgale kalkışan terörist misiniz?' demişti... Boğaziçi öğrencisi gerçekleri tek tek anlattı ŞOFÖR KAMYONU TERK EDİP GİTTİ! İÇERİDEN GELEN SESLERİ DUYANLAR KAMYON AÇILDIKTAN SONRA ŞOK OLDU!