Sesler Büyüyor 'Nerde Onlar'

7 izlenme 01 Şubat 2021
Reklamlar
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında yaptığı çarpıcı konuşmalardan ara bölümleri sosyal medya hesapları üzerinden paylaşmaya devam ediyor. 

'HANİ NERDE ONLAR'
İYİ Parti lideri son olarak, aldığı kamu ihaleleri ile dikkat çeken şirketlerin vergi sıralamasında son sıralarda yer aldığını belirterek 'milletin varını yoğunu ceplerine doldurduğu o beş müteahhit, yüzlerce milyarlık ihaleleri indirirken, ihale şampiyonu, ama iş vergiye geldi mi, ara ki bulasın…Yahu, hiç mi Allah’tan korkmuyorsunuz' diyerek sisteme tepki gösterdi.

AKŞENER’ HİÇ Mİ UTANMIYORSUNUZ’
İYİ Parti lideri ilgili konuşmasında, “Sayın Erdoğan’ın, milletin varını yoğunu ceplerine doldurduğu o beş müteahhit, yüzlerce milyarlık ihaleleri indirirken, ihale şampiyonu, ama iş vergiye geldi mi, ara ki bulasın… Yahu, hiç mi Allah’tan korkmuyorsunuz? Hiç mi kuldan utanmıyorsunuz?” ifadelerini kullandı. Meral Akşener’in ilgili konuşması şu şekilde:

‘DÜNYA BİRİNCİSİ ŞİRKET VERGİDE SON SIRADA’
“ Aziz milletim; Türkiye’nin, aslında 83 milyon vatandaşını doyuracak, Bu vatanın her bir evladını, refah içinde yaşatacak gücü de var, imkanları da var. Ama bakın o imkânlar nereye gidiyor, size tek bir örnek vereyim. Ne oldu biliyor musunuz? Geçen hafta, kurumlar vergisindeki sıralama açıklandı. Hani Dünya Bankası verilerine göre, son 18 yılda,49 milyar dolarlık, yani 344 milyar liralık kamu ihalesi alarak, dünyada birinci olan bir inşaat şirketi vardı ya…İşte o şirket, vergi sıralamasında son sırada yer aldı. İşe bakar mısınız?...Daha bitmedi.”

’36.6 MİLYAR DOLARLIK İŞ ALAN, VERGİDE 92. SIRADA’

“Son 18 yılda, 42,1 milyar dolarlık kamu ihalesi alan, “maden arayacağım” diye, doğayı talan eden bir başka müteahhitse, aynı vergi sıralamasında 81’inci sırada. Yine son 18 yılda, 36,6 milyar dolarlık kamu ihalesi alan bir başkası da, 92’inci sırada. İşte size yandaş ekonomisinin, Türkiye’yi getirdiği son nokta.”

‘ALLAH’TAN KORK, KULDAN UTAN, YAZIKLAR OLSUN’

“Sayın Erdoğan’ın, milletin varını yoğunu ceplerine doldurduğu o beş müteahhit, yüzlerce milyarlık ihaleleri indirirken, ihale şampiyonu, ama iş vergiye geldi mi, ara ki bulasın…Yahu, hiç mi Allah’tan korkmuyorsunuz? Hiç mi kuldan utanmıyorsunuz? Hiç mi yüzünüz kızarmıyor? Yazıklar olsun.”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İçinden Hiç Tren Geçmeyen Dalaman Tren Garı’nın İlginç Hikayesi Habertürk'te 'Tank Palet' tartışması Özgür Özel'den olay yaratacak Berat Albayrak videosu Kadıköy Kaymakamlığı