Anasayfa
22 Mayıs 2020 ( 3 izlenme )
Reklamlar

TÜİK'teki atamayı bir de böyle okuyun

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanlığına, Başkan Yardımcısı Muhammed Cahit Şirin'in vekaleten atandığı belirtildi.

TÜİK'ten yapılan duyuruya göre, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a yakınlığıyla bilinen kurumun Başkan Vekili Yinal Yağan, Sümer Holding'e Genel Müdür olarak atanırken Başkan Yardımcısı Muhammed Cahit Şirin ise TÜİK Başkanlığına getirildi.

TÜİK’de başkanlık görevi de vekaleten yürütülüyor. Asaleten henüz bir atama yapılmadı. Söz konusu Genel Müdür Yardımcılığı bölümünde en önemli anket ve istatistikler gerçekleştiriliyor.

Başta işsizlik verileri olmak üzere enflasyon ve demografik istatistikler de bu dairede gerçekleştiriliyor. Ayrıca yine bu başkan yardımcılığı uluslararası ilişkiler konusunda da yetkili.

Fakat öte yandan Henüz iki yıldır TÜİK’te görev alan Şirin’in atanması tepkiyle karşılandı.

Öyle ki Şirin Saray’a da yakın bir isim olmasıyla tanınıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın nikah şahitliğini yaptığı Şirin, aynı zamanda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın Özel Kalem Müdürü Elif Esen ile evli.

Şirin’in iktidara bu denli yakın olması da açıklanması beklenen yeni işsizlik, enflasyon ve dış borç istatistiklerine şüpheyle bakılacağı yorumlarına neden oldu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Suat Yığmatepe hayatını kaybetti 'Üç generalin dilekçe verdiğini öğrendim' diyen Saygı Öztürk, istifaların nedenini açıkladı Baş Dönmesinin Nedenleri! ÜNLÜ İSİM UĞUR DÜNDAR SEVENLERİNİ ÇOK ÜZDÜ..