Anasayfa
18 Eylül 2023 ( 0 izlenme )
Reklamlar

Antalya'da tatil yaparken taş toplayan Belçikalı çift, tarihi eser kaçakçılığı yaptığı iddiasıyla tutuklandı.

Antalya'da tatil yaparken taş toplayan Belçikalı çift, tarihi eser kaçakçılığı yaptığı iddiasıyla tutuklandı.

Belçika'nın Anvers kentinden tatil için Antalya'ya gelen çiftin, evlerinin akvaryumuna koymak üzere üç parça taş topladıkları gerekçesiyle yurtdışına çıkışları yasaklandı.

Tarihi eser kaçakçılığı yaptığı şüphesiyle tutuklanan Belçikalı çift, arkeolojik incelemeler tamamlanana kadar Antalya'dan ayrılamayacak.

Belçika basınında yer alan haberlere göre, Kim ve Warre isimli çift, cuma günü tatillerini sonlandırarak ülkelerine dönmek üzere Antalya havalimanına doğru yola çıktı. Tek valizlerini kontrol cihazına bırakıp arama alanını geçtiler. Bu sırada güvenlik görevlileri bavulda sorun olduğunu söyleyerek çifti ayrı bir köşeye götürdü.

Memurlar bavulun içindeki 3 parça taşı çıkarıp polisi aradı. Kim ve Warre çiftinin Belçika'ya giden uçağa binmesine izin verilmedi ve havaalanında bir polis hücresine konuldu.

Tarihi eser kaçakçılığı yaptığı şüphesiyle yargılanan Belçikalı çift, uluslararası seyahat yasağı şartıyla Pazar günü serbest bırakıldı.

Belçikalı çiftin, taşlar Antalya Müzesi uzmanları tarafından incelenene kadar Türkiye'den ayrılmasına izin verilmeyecek.

Bilet rezervasyonuna göre bavulun sahibi olduğu anlaşılan Kim isimli Belçikalı kadın, her pazartesi karakola giderek imza verecek.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kalp krizinin en erken belirtisiymiş! Erdoğan Kur Garantili Mevduat Sistemini Çiller'den Öğrenmiş! 2 GÜN YASAK YOK Ünlü oyuncuu