Anasayfa
25 Şubat 2021 ( 4 izlenme )
Reklamlar

Berat Albayrak Bakın Hangi Partiyle Görüşüyormuş?

Mustafa Balbay, gündemde bomba etkisi yaratan Berat Albayrak kulisini canlı yayında açıkladı. Balbay, Ankara kulislerinde Albayrak ve Babacan'ın görüştüğünün konuşulduğunu söyledi.


Mustafa Balbay, Tele1'de katıldığı Gün Ortası programında gündemi sarsacak kulisi açıkladı.  Tüm tepkilere rağmen yapılan AKP kongrelerini değerlendiren Balbay, baharda büyük bir kongre yapıldıktan sonra AKP'nin kendi içinde yenilenmeye gideceğini iddia etti. Balbay, bu iddiası ile ilgili "Bence AKP baharda büyük kongresini yapıp kendi içinde yenilenmeye gidecek. Bunun ipuçlarından biri İstanbul İl Başkanı. AKP'nin İstanbul İl Başakanı AKP'li değil. Partinin üyesi değil .

 Belki de Canana Hanıma karşılık olarak seçildi. Milli Görüş'ten Refah Partisi'nden gelmiş olması da dikkat çekici. Ben Erdoğan'ın partiyi yenileme ve büyük bir iç temizlik, harekatı yapma eğilimi içerisinde olduğunu görüyorum. Erdoğan yolda bulduklarını yola çıktıklarına tercih etti. Dört kişi yola çıktılar ve bu dört kişiden hiç kimse yok yanında. Bir iç düzenleme yapacağını öngörüyorum." ifadelerini kullandı.     

BERAT ALBAYRAK ALİ BABACAN İLE GÖRÜŞTÜ

 Balbay, açıklamalarının devamında Berat Albayrak'ın bu düzenlemenin içinde olup olmayacağı konusunda ise dikkat çeken bir kulis bilgisi verdi. Ankara kulislerinde Albayrak ve Babacan arasında bir görüşme yapıldığının konuşulduğunu belirten Balbay, şunları söyledi:    "Doğrulanmamış ama Ankara’da kulislerde şunlar da konuşuluyor; Babacan ekibinden insanların Damat’la konuştukları söyleniyor… Damat bu anlamda dışarıda daha mı zararlı olur? O zaman aile içinde de bir durum var, aile içindeki duruma karışamayız tabi ki, o ayrı. Bir dönem çok öne çıkmış, Enerji Bakanlığı yapmış, Maliye’nin her şeyin teslim edildiği, TÜİK’in yöneticilerinin arkadaşları olduğu bir süreçten sonra bugüne geldik. Albayrak ve Babacan'ın görüştüğü konuşulan bir şey Ankara'da. Damadın karşısında olması daha zararlı olabilir bu nedenle yanına çekmenin daha  yanında kullanmanın daha uygun olabileceğini düşünmüş olabilir diye değerlendiriyorum." 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

62 YILLIK EVLİ ÇİFTİ Ö'LUM BİLE AYIRAMADI Dünyaca ünlü oyuncu Mark Blum corona virüs nedeniyle hayatını kaybetti Rahmi Turan: Ortalık yine karışacak Son dakika! Şırnak'ta 3 çocuğunu ve eşini öldüren kişinin ilk ifadesi: "Sesler duydum, beni öldüreceklerini düşündüm"