Anasayfa
19 Temmuz 2020 ( 4 izlenme )
Reklamlar

Corona virüsüyle ilgili korkutan açıklama

Kore Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri Direktörü Jeong Eunkyeong ve Acil Müdahale Merkezi'nden Park Youngjun'un da içinde yer aldığı çalışmalarda corona virüsü yayılma hızının 1019 yaş aralığında da yetişkinlerdeki kadar hızlı olduğu belirtildi.

Güney Kore’de, Kore Salgın Hastalıkları Önleme ve Kontrol Merkezleri Başkanı Jeong Eunkyeong, geçtiğimiz haftalarda yeni vakalarla birlikte ülkenin ikinci dalgayı yaşadığını açıklamıştı.

ÜLKEDE 295 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Güney Kore, salgını bütün ülkeyi evde kalmaya zorlamadan kontrol altına almayı başarmış, onun yerine gönüllü sosyal mesafelenme ve sıkı bir test yapıp temasları izleme stratejisi uygulamıştı.

Ülkede ilk vakanın bildirildiği 20 Ocak tarihinden bu güne kadar toplam 295 kişi Covid19'dan hayatını kaybetti, 13 bin 745 kişide corona virüsü tespit edildi. (DHA)


Seyfi Dursunoğlu’nun defnedileceği yer ve tarih belli oldu

Türkiye’de milyonlar tarafından çok sevilen ve yaptığı sahne şovlarıyla büyük beğeni toplayan Seyfi Dursunoğlu (Huysuz Virjin) geçtiğimiz akşam pnömoni (zatürre) tedavisi gördüğü hastanede vefat etmişti. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Dursunoğlu’nun cenazesinin yarın öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedileceğini duyurdu.

Söylediği kantolar ve özel şovlarıyla bir döneme damga vuran Seyfi Dursunoğlu'nun (Huysuz Virjin) vefat etmesi tüm Türkiye'yi yasa boğmuştu.

“ÇYDD OLARAK ADINI VE ANISINI YAŞATACAĞIZ”

“Türkan Saylan'ın Çocukları Sizi Unutmayacak” notu ile yazılı bir açıklama yapan ÇYDD, Dursunoğlu’nun cenaze töreni ile ilgili şu bilgileri paylaştı;

*Saygıdeğer sanatçımız, kıymetli bağışçımız Seyfi Dursunoğlu'nu (Huysuz Virjin) kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Atatürk sevgisini, eğitime verdiği önemi biliyoruz.

*ÇYDD olarak adını ve anısını yaşatacağız. Eğitim hayallerini gerçekleştirecek öğrencilerimizin gözlerindeki ışık ile huzur içinde uyusun. Ailesine, yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

*Cenazesi 20 Temmuz 2020 tarihinde Zincirlikuyu Camii'nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedilecektir.

MİRASINI ÇYDD'YE BIRAKACAĞINI AÇIKLAMIŞTI

Dursunoğlu, bundan sekiz yıl önce katıldığı bir televizyon programında mirasını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne (ÇYDD) bırakacağını açıklamıştı.

Daha önce mirasını Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağışlayacağını açıklayan sanatçı, bu kararından vazgeçtiğini söylemişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Özel hayatı ile pek bilinmeyen ünlü sanatçının uzun yıllardır görmediği kızı. 60 Erkek Her Gece Kadının Yatak Odasına Girip Çıkıyor. Gerçeği Öğrenince Şaşıracaksınız!!! DETAYLAR >>> Birbirinden Ayırın. Yeni Belirtileri Bunlar sizi çok şaşırtacak