Anasayfa
11 Mart 2019 ( 3 izlenme )
Reklamlar

"Erdoğan 31 Mart seçim sonuçlarını tanımama hazırlığı mı yapıyor?"

CHP’li Haluk Pekşen son günlerde yaşanan olayların ardından çok çarpıcı bir iddia ortaya attı. Pekşen, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 31 Mart seçim sonuçlarını tanımama” hazırlığında olabileceğini öne sürdü.


 
BU KADARI TESADÜF MÜ?

696 sayılı KHK ile terör eylemlerini bastıran kişilere ceza muafiyeti getirilmesi, Sedat Peker’in silahlanma çağrısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “anketlere güvenmiyorum” açıklaması ve son olarak “ezan ıslıklandı” yalanıyla yeni bir kaos planlanıyor olabilir diyen Pekşen seçmenlere sandığa gitme ve sahip çıkma çağrısı yaptı.

Sosyal medya hesabından yayınladığı video ile iddiasını dile getiren Pekşen’in açıklaması şu şekilde:


 
“696 sayılı KHK ile terör eylemini bastıran kişilere ceza yargılaması muafiyeti getirilmişti.
Bu, toplumda büyük rahatsızlık yarattı. Devletin polisi, jandarması, askeri varken sivil kişiler terör eylemi olarak değerlendirip onları bastıracaktı.

Ama sonra gelişen olayları tek tek incelediğinizde durumun hiç de tesadüf olmadığını anlıyorsunuz. Bir mafya çıkıyor diyor ki silahlanın, arkasından Erdoğan diyor ki anketlere güvenmiyorum.

Ne demek? Yani bugüne kadar siyaset hayatına anketler üzerinden yön veren Erdoğan ilk kez anketlere güvenmiyorum diyor.

Çünkü yerel seçimlerde büyük bir hezimet yaşayacağını öngörüyor. O halde acaba sonuçları tanımamak üzerinden bir hazırlık mı yapıyor?


 
Hemen akabinde bir bakıyorsunuz Gezi’de sivil eylemlere katılmış insanlar hakkında bir iddianame düzenleniyor.
Ve bunlar bitmiyor tabi beka sorunu Türkiye’nin gündemine tekrar taşınıyor. Biz soruyoruz tabi bu beka sorunun kaynağı kimdir? Hangisi tehdit ediyor hangi ülke söyleyin, biz de yanınızda duralım.

En son Erdoğan “Ezanı ıslıkladılar” diyor. Aslında hep aynı senaryo…”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cemal Enginyurt Hüda-Par hakkında Erdoğan'ın duyulmasını istemeyeceği şeyler söyledi Fatih Portakal'dan Ali Erbaş'a tepki Sanatçılar Erdoğanlı klipte yer alacaklarını bilmiyormuş: 'Nilgün'ün kurbanı olduk!' Ahmet Ercan: Türk ordusundan destek alınarak seferberlik başlatılmalı