Anasayfa
18 Eylül 2023 ( 0 izlenme )
Reklamlar

Güney Kore'de kızını bir günde 111 kez arayıp 306 kısa mesaj atan anneye 6 ay hapis cezası verildi

Güney Kore'de yaşanan olayda, bir anne kızına yönelik taciz ve tehdit eylemlerinden dolayı 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Anne, kızına bir günde 306 kısa mesaj gönderip, 111 kez aramış ve aynı zamanda kızının evini izinsiz ziyaret etmişti.

Daejeon kentinde gerçekleşen olayda, 50'li yaşlardaki bir anne, kızına yönelik cinsel aşağılamalar içeren mesajlar göndermiş ve onu fiziksel olarak takip ederek evine izinsiz girmişti. Kızının şikayeti üzerine mahkeme, annenin kızına yönelik uzaklaştırma kararı almıştı. Ancak annenin bu yasağa rağmen kızının evine altı kez daha izinsiz girdiği belirlendi.

Daejeon Bölge Mahkemesi, bu eylemler sonucu annenin 6 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi ve ayrıca 40 saatlik eğitim almasını da hükmetti. Bu karar Güney Kore'de geniş yankı uyandırmış, bazı kişiler annenin daha ağır bir ceza alması gerektiğini savunmuştur. Bu olay, aile içi ilişkilerde yaşanan şiddet ve taciz konusunda toplumun hassasiyetini ve yargının tutumunu gündeme getirmiştir.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

KADIN 35 YAŞINDA GÜZEL BİR BAYANDI VE EŞİ OLDUKÇYA YAKIŞIKLI BİR DENİZ SUBAYIYDI Aliyev Alman basınından ses getirecek Erdoğan yorumu 3 Bölgeyi işaret etti