Anasayfa
18 Eylül 2023 ( 0 izlenme )
Reklamlar

İmamoğlu'nun hareketi etkinliğe damga vurdu! Tokalaştığı cazgırı, güreşçilerin arasında kalmaktan son anda kurtardı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Ulugazi Yağlı Güreşleri sırasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun bir organizasyon görevlisiyle tokalaşması esnasında yaşanan ilginç an, etkinliğe damga vurdu. Güreşçilerin mücadele ettiği sırada, İmamoğlu el sıkıştığı kişiyi güreşçilerin arasında kalmaktan son anda kurtardı.

1933'ten 1938 yılına kadar düzenlenen ve uzun bir aradan sonra ilk kez 2021'de tekrar düzenlenen Ulugazi Yağlı Güreşleri'nde, 64 başpehlivan ve 500 pehlivan er meydanına çıktı. Başpehlivanlık güreşleri sırasında Abdullah Güngör'ü mağlup eden Hüseyin Gümüşalan üçüncü kez başpehlivan unvanını kazandı. İmamoğlu, bu unvanı kazanan güreşçilere madalya ve kupalarını takdim etti.

Ekrem İmamoğlu, organizasyon öncesi yaptığı konuşmada, İstanbul'da yağlı güreşlerin yeniden başlamasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ata sporunun daha çok sevilmesine vesile olacak bu etkinliğe katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Yağlı güreşler, Türk kültürünün önemli bir parçası olarak kabul edilir ve özellikle Türkiye'nin farklı bölgelerinde geleneksel olarak düzenlenir. Bu tür etkinlikler, yerel topluluklar arasında dayanışmayı ve rekabeti teşvik etmenin yanı sıra geleneksel Türk sporlarına olan ilgiyi canlandırmayı amaçlar.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

DEP-REM OLDU.. Erdoğan-Asiltürk 'İş Anlaşıldı' Bağışıklığı Şaha Kaldırıp Güçlendiren Tüyolar! 'Bu Yapılmazsa Seçim Kaybedilir'