Anasayfa
10 Ocak 2022 ( 3 izlenme )
Reklamlar

Nevri Döndü 'Ulan Memleket Yanıyor'

Habertürk Gazetesi yazarı Fatih Altaylı, tüm Türkiye'yi saran yangınlarla mücadele edildiği gün düğüne giden Türk Hava Kurumu Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı'ya sert sözlerle yüklendi.

’MEMLEKET YANIYOR ORTADA YETKİLİ YOK’

Altaylı, peş peşe çıkan yangınlarla ilgili olarak, "Dün aynı anda 20 yerde yangın var. Bakanlık ise 3 uçakla müdahale edildiğini söylüyor. THK uçakları ise hala yerde. 'Bakanlık kiralamıyor, bari biz kiralayalım' diye arayan Belediye Başkanı ise Kayyum yönetimindeki THK’da bir yetkiliye ulaşamıyor.”

‘ULAN MEMLEKET YANIYOR..’
“Zaten belediyenin aramasına gerek yok. Orada biraz liyakatli biri olsa yapacağı belli. 'Ulan memleket yanıyor' diyecek ve kendi karar verip bu uçakları uçuracak. Yangına gönüllü müdahale edecek. O koltukta ben oturuyor olsam, yapacağım net bu. İsterse suç olsun, isterse ceza alacak olayım. 'Orman yanacağına ben yanarım' deyip o uçakları Bakan’a rağmen uçururum" dedi. Altaylı şöyle devam etti:

‘ORMANLAR YANIYOR THK KAYYIMI DÜĞÜNDE’

"Peki Türkiye yanarken THK kayyumu neredeymiş biliyor musunuz? Ben görmedim ama kendi söyledi. Düğündeymiş düğünde. Keşke bir de tarağı olsaydı. Ülke yanarken taranırdı."

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Acun Hürriyet’i mi alıyor FLAŞ HABER.. KÜÇÜKKAYA'NIN YERİNE BEKLENMEDİK İSİM GEÇECEK! Bülent Emrah Parlak ile evli rol arkadaşı Elit Andaç Çam öpüşürken yakalandı Özge Ulusoy'dan"Birikimlerinizi nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusuna yanıt: Gayrimenkule yatırım yapıyorum