Anasayfa
18 Eylül 2023 ( 0 izlenme )
Reklamlar

Şirket güvenlik müdürünün polis merkezinde ölümü davasında karar! Komiser yardımcısı ve 5 polise hapis cezası verildi

Esenyurt'ta Bir Şirketin Güvenlik Müdürü Davasında 6 Polis Memuru Beraat Ederken, 6 Polis 3 Yıl 9 Ay Hapis Cezasına Çarptırıldı

İstanbul'un Esenyurt ilçesinde, bir şirketin güvenlik müdürü Birol Yıldırım'ın polis merkezinde ölümüne ilişkin davada mahkeme kararını açıkladı. 6 polis memuru beraat ederken, komiser yardımcısı İsmail S. ile diğer 5 polis "bilinçli taksirle ölüme sebebiyet verme" suçundan 3'er yıl 9'ar ay hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, 6 Haziran 2021 tarihinde Esenyurt'ta bir şirketin güvenlik müdürü Birol Yıldırım'ın gözaltına alınan çalışanlarının ardından polis merkezine gitmesiyle başlamıştı. Bu olayın ardından Birol Yıldırım polis merkezinde hayatını kaybetmişti. Olayın ardından başlatılan soruşturma sonucu, 12 polis hakkında dava açılmıştı.

Davanın sonucunda, 6 polis memuru beraat ederken, komiser yardımcısı İsmail S. ile diğer 5 polis "bilinçli taksirle ölüme sebebiyet verme" suçundan 3'er yıl 9'ar ay hapis cezasına çarptırıldı. Sanıkların mahkeme kararına karşı itiraz etme hakları bulunmaktadır.

Birol Yıldırım'ın ölümü ve davası, toplumsal tartışmalara yol açmış ve güvenlik güçlerinin gözaltındaki kişilere yönelik muamelesi konusunda geniş bir kamuoyu ilgisini çekmiştir. Davanın sonucu, bu tür olayların sorumlularının nasıl yargılandığına ilişkin önemli bir örnek teşkil etmektedir.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu kez parti adım attı... Melih Gökçek hakkında suç duyurusu CHP'nin ikinci mitingi hangi şehirde olacak? En büyük aday belli oldu Destici: Büyük Birlik Partisi'nin yüzde 30'luk potansiyel oyu var Müftü, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı dinlemedi