Sular Kaynıyor 'Özkan Tv Karar'

11 izlenme 23 Şubat 2022
Reklamlar
Gazeteci Metin Özkan’ın restoranda bir kadının çantasından para aldığı görüntüler gündeme bomba gibi düşmüş Özkan ise bu görüntüler için 'montaj' demişti. TV100 kanalı, Özkan'la ilgili flaş bir karar aldı. CNNTürk'ün de aynı doğrultuda harekete geçtiği öğrenildi. 

GÖRÜNTÜLER PAYLAŞILDI
Aralık 2021'e ait görüntülerde, İstanbul Kemerburgaz Göktürk’teki Masterchef restoranında geçtiği öğrenilen olayda Özkan’ın on civarında insanın bulunduğu aynı grubun içerisindeki Ufuk Enginler isimli kadının çantasından para aldığı görülüyordu. Özkan, iddianın sosyal medyada yayılmasının ardından görüntüler için "montaj" diyerek kamera kayıtlarını yalanlamıştı.

TV100'DE İŞİNE SON VERİLDİ
Aynı zamanda tv100'de yayınlanan "Sağlı Sollu" adlı programda yorumculuk yapan Özkan'la ilgili flaş bir karar alındı. tv100 yönetimi, Özkan'ın program kadrosundan çıkarılmasına karar verdi.

CNN TURK'TEN DE HAMLE
Öte yanda Medyakoridoru'nda yer alan bilgilere göre, CNN Türk kanalı da Özkan'a kapıyı kapattı. Özkan, bugün CNN Türk'teki bir canlı yayına yorumcu olarak katılacaktı. Ancak kanal, söz konusu görüntülerin ardından davetini geri çekti.

VAKA DOĞRU
Öte yanda çantasından para çalınan Ufuk Enginler, Gazeteci Metin Özkan’dan neden şikayetçi olmadığını, olay günü ve sonrasında neler yaşandığını ilk kez  anlattı. İşte Enginler’in Yeniçağ’a yaptığı açıklamalardan öne çıkanlar:

‘SİYASİ TARAFINDAN ÇEKİNDİM’
“Metin Özkan’dan şikayet olmadım. Biraz siyasi tarafından çekindim, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin danışmanı olmasından. Allah’a havale ettim. Benim kendisiyle bir tanışıklığım yok. Tesadüfen ortak arkadaşlarımızın olduğu bir masadaydı. CNN’de bir yayına gelmiş galiba. Çıkışta ortak arkadaşlarımız olduğun için aynı masaya oturduk. Ben onu tanımıyorum yani.”

‘ÇALDIĞI 700 DOLARI GERİ GÖNDERDİ, ALMADIM’
“Çantamdan 700 dolar çaldı, sonra geri vermek istedi. Birileri aracılığıyla parayı gönderdi ancak parayı almadım. Ben tamamen Allah’a havale ettim. Benden uzak Allah’a yakın olsun. Hiç ulaşmak istemedim kendisine, benim için büyük bir para değil zaten. O olaydan sonra kendisiyle hiç konuşmadım, görüşmedim.”

‘METİN ÖZKAN’IN YANINDAKİLERİNİ TANIMIYORUM’
Restoran sahibinin babasını tanıyorum, tesadüfen o akşam o da bizim masamızdaydı. O tanıyor Metin Özkan’ı. Görüntülerde de Metin Özkan’ın yanında bulunanları da tanımıyorum. O gece müzik çalan çocuklar vardı. Muhtemelen onlar. Doğrudan veya dolaylı herhangi bir tehdit almadım.” Diyerek olayı doğruladı.

ÖZKAN ‘MONTAJ, İFTİRA’ DEMİŞTİ

Gazeteci Metin Özkan’ın bir kadının çantasından para aldığı iddia edilen görüntüler paylaşıldı. Söz konusu olay hakkında konuşan Özkan, görüntülerin montaj olduğunu öne sürdü. İddialara ilişkin TELE1’den Esma Yapıcı’ya konuşan Metin Özkan, “Saçma sapan montaj, iftira bir haber. Metin Özkan’ı böyle mi susturacaklar? Avukatlarımız gerekli işlemlere başladılar. Montaj bir görüntü üzerinden ne olabilir ya? Kolay mı o kadar insan harcamak? Avukatlarım konuyla ilgileniyor” ifadelerini kullandı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Canan Karatay'dan uyarı! Bu vitamin eksikse kilo veremezsiniz! "Gidiyorlarsa gitsinler" diyen Erdoğan'a, eski doktoru Turhan Çömez'den yanıt! Cüneyt Özdemir: Binali Bey'in yanıtını AKP'liler doğrulamıyor Biden, Asya ziyaretinde